Autor: kurkowe-admin

W dniu 29.07.2020r w Pszczynie, ul. Katowicka 79, o godzinie 15:00 rozpocznie się kurs umożliwiający uzyskanie uprawnień prowadzącego strzelanie, które pozwalają na samodzielne strzelanie oraz nadzorowanie strzelania innych osób na strzelnicach.

Kurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem uzyskiwania uprawnień prowadzącego strzelanie PZSS

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia27.07.2020r na adres sts.tychy@wp.pl

Zgłoszenie musi zawierać:  Imię i Nazwisko, Pesel, nr patentu oraz aktualnej licencji (zawodnika, sędziego, trenera).

Koszt szkolenia (wpłata na miejscu podczas rejestracji uczestników) to 250 zł + 50zł za wydanie przez PZSS bezterminowej legitymacji prowadzącego strzelanie.

Kontakt w przedmiotowej sprawie: Krzysztof Rymski  506074152

ZAPRASZAMY

Źródło: szss.pl

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie przekazało fundusze ze składek członkowskich jako wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie. W tym trudnym czasie Zarząd Bractwa zadecydował o wsparciu medyków i przekazaniu darowizny na rzecz zakupu środków ochrony w kwocie 1500 zł.

Na podstawie par. 8 ust.1 pkt 2b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dopuszcza się prowadzenie treningów na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie. Jednocześnie należy przypomnieć o ograniczeniach, tj. nie większa ilość osób trenujących niż połowa stanowisk strzeleckich na danej osi + jeden trener (nie dot. obsługi).

Szczegóły dotyczące treningów u trenerów.

Na stronie Ministerstwa Sportu pojawiło się rozporządzenie dotyczące wdrażania III etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią. Etap ten dotyczy również obiektu naszej strzelnicy, w związku z czym po podjęciu decyzji przez Zarząd niezwłocznie poinformujemy o wznowieniu treningów strzeleckich.

Rozporządzenie dostępne na stronie Sejmu: https://www.gov.pl/web/sport/etap-iii-od-18-maja-rozporzadzenie-rady-ministrow

Redakcja

Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie informuje, że Walne Zebranie Członków KBS Pszczyna zaplanowane na 21 marca zostaje odwołane z powodu obowiązywania stanu zagrożenia epidemiologicznego. Nowy termin zebrania zostanie podany ze stosownym wyprzedzeniem.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wszystkie treningi sekcji młodzieżowej zostają zawieszone do odwołania.

Ponadto zaplanowane na sobotę zawody dla mieszkańców Pszczyny i okolic również się nie odbędą.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie działalności naszego klubu sportowego w postaci przekazania 1% podatku dochodowego.
Przekazując nam 1% podatku wspierasz rozwój naszej sekcji sportowej i dajesz naszym zawodnikom szansę udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych! Ubiegły rok okazał się owocny i przyniósł aż 5 medali Mistrzostw Polski! Nie spoczywamy na laurach, pragniemy osiągnąć więcej i reprezentować nasz klub, miasto, ale też kraj dzięki strzelcom, którzy zostali powołani w skład Kadry Narodowej PZSS, lecz do tego jest nam potrzebne wsparcie.

Nasz numer KRS: 0000236679

Z góry dziękujemy,
zawodnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie

     

25 sierpnia na pszczyńskiej strzelnicy odbyły się zawody “O ławeczkę księżnej Daisy oraz Żubra Startosty Pszczyńskiego”. W turnieju udział brali Bracia Kurkowi z nie tylko ze Śląska i Małopolski, ale także strzelcy z czeskiego Trzyńca. 

Strzelcy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Głównymi konkurencjami, jak w nazwie zawodów zaznaczono, były tarcze “O ławeczkę księżnej Daisy” i “O Żubra Starosty Pszczyńskiego”. Strzelano także to tarczy na rozbudowę strzelnicy, okolicznościowej oraz, jak tradycja nakazuje, do kura.  

“Ławeczka” po raz kolejny została zdobyta przez strzelca z Jelcza-Laskowic. Najlepszy strzał oddał Jarosław Czachor. To już piąta statuetka zdobyta przez Braci z Jelcza-Laskowic! 

“Żubr” w tym roku został zdobyty przez Leszka Kowalczyka z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żorach.  

Kura ustrzelił Brat Edward Wójcik z Pszczyny. 

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego 

Rezultaty

W najbliższą sobotę 19 października o godz. 11:00 na naszej strzelnicy odbędzie się Zakończenie Sezonu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie połączone z intronizacją młodzieżowej rady królewskiej. konkurencje, które się odbędą to: tarcza żniwna, zakończenia sezonu, charytatywna, o tytuł króla królów oraz kur. Szanowne Siostry i Bracia zaproszeni wraz z rodzinami. Zapraszają Hetman i Strzelmistrz