Relacja z zawodów 19.09.2020

19 września 2020 r. Kurkowe Bractwo Strzeleckie przeprowadziło ( 2 razy przekładane z powodu pandemii COVID-19) zawody strzeleckie, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Brackich, a organizowane były zawsze w czasie obchodów Dni Pszczyny.

Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski, Starosta Pszczyński Pani Barbara Bandoła oraz Burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Leszkiem Szczotką.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, grupy rekonstrukcji historycznych MUSZKIET z Bielska-Białej ,Radni Miasta i Gminy Pszczyna, oraz przedstawiciele Bractw Kurkowych zrzeszonych w Okręgu Śląskim z Hetmanem Okręgu Bratem Janem Świgostem na czele.

W rywalizacji o Tarczę Marszałka Województwa Śląskiego – w 100 rocznicę II Powstania Śląskiego, Tarczę Starosty Pszczyńskiego – o najwyższe wyróżnienie starosty ŻUBRA , Tarczę Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta – z okazji 30 lecia powołania samorządów oraz Tarczę Bracką – w 100 rocznicę Cudu nad Wisłą uczestniczyli członkowie Bractw Kurkowych z Bytomia, Krakowa, Mikołowa, Raciborza, Rybnika, Toszka, Tarnowskich Gór i Żor oraz członkowie pszczyńskiego Bractwa Kurkowego.

Zarząd i członkowie serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie, orkiestrze za uświetnienie uroczystości oraz restauracji ”U Mikołajca” za pyszne posiłki.

Wyniki zawodów:

 1. Tarcza Marszałka Województwa Śląskiego:
  1. Władysław Frydel – Pszczyna
  2. Wojciech Rajchel – Rybnik
  3. Magdalena Piech – Pszczyna
 2. ŻUBR Starosty Pszczyńskiego:
  1. Edward Wójcik – Pszczyna
  2. Ewa Rajchel – Rybnik
  3. Wojciech Rajchel – Rybnik
 3. Tarcza Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Pszczyna:
  1. Andrzej Widok – Racibórz
  2. Dawid Kurpas – Pszczyna
  3. Jerzy Piech – Pszczyna
 4. Tarcza Bracka:
  1. Ewa Rajchel – Rybnik
  2. Maria Żyła – Pszczyna
  3. Wojciech Rajchel – Rybnik
 5. KURa ustrzelił Stefan Wójcik z Raciborza.

Zadanie publiczne na podstawie oferty, o której mowa w art.16 ust1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
tytuł umowy: Zawody strzeleckie w 100.Rocznicę II Powstania Śląskiego oraz z okazji 100 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i 30 lecie Samorządów.

Sfinansowano ze środków budżetowych Samorządu Województwa Ślaskiego, oraz część ze środków własnych.