DNI PSZCZYNY

Data dodania: 30.08.2010


W tradycję corocznych obchodów Dni Pszczyny wpisał się Ogólnopolski Turniej Strzelecki o ""Ławeczkę z Księżną Daisy" organizowany przez Pszczyńskie Bractwo Kurkowe. W bieżącym roku Dni Pszczyny odchodzono 21 i 22 sierpnia. Pierwszego dnia obchodów, Kurkowe Bractwo Strzeleckie zorganizowało otwarty turniej strzelecki o Puchar Burmistrza Pszczyny w III kategoriach. Mężczyźni i kobiety rywalizowali w strzelaniu z karabinka sportowego 5,6 mm, dzieci zaś dawały popis strzelania z wiatrówki.
W godzinach popołudniowych ,uroczystym pasowaniem na nowych członków KBS Pszczyna rozpoczęto doroczne zawody strzeleckie o godność Króla Kurkowego A.D. 2010. i jego marszałków.

Nowa rada Królewska w osobach :

  • Król Kurkowy Bolesław Biolik
  • Prawy Marszałek Maria Żyła
  • Lewy Marszałek Władysław Frydel

zaprosili wszystkich uczestników i przybyłych gości na biesiadę, gdzie przy muzyce, jadle i napitkach bawiono się do późnych godzin. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się uroczystą intronizacją Nowego Króla Kurkowego na rynku w Pszczynie, skąd barwny korowód przeszedł ulicami miasta do Kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych na mszę świętą odprawioną w intencji nowej Rady Królewskiej i mieszkańców Pszczyny. Po mszy, korowód przeszedł pod zamek, gdzie wraz z włodarzami miasta i powiatu wykonano wspólne zdjęcie. Na strzelnicy zorganizowano zawody strzeleckie o prestiżową nagrodę : Ławeczkę z księżną Daisy, strzelanie do Tarczy Brackiej, tarczy ufundowanej przez byłego Króla EGS i Kura.
Gratulujemy bratu MARIANOWI JERUZAL z KBS Jelcz-Laskowice, który z rąk burmistrza Pszczyny odebrał odlaną z brązu Ławeczkę z Księżną Daisy nr. 5.
W tym miejscu pragniemy podziękować delegacjom z czeskiego Loket, Tczewa, Solca Kujawskiego, Lidzbarka Welskiego, Grudziądza, Śremu, Mikołowa, Tarnowskich Gór, Rybnika, Raciborza, Bytomia, Rudy Śląskiej, Jelcza-Laskowic i Żor, które swoją obecnością uświetniły nasze uroczystości.


Z brackim pozdrowieniem
Hetman KBS Pszczyna
Roman Pająk.


  REGULAMIN ZAWODÓW - STRZELANIE O ŁAWECZKĘ KSIĘŻNEJ DAISY

Powrót...